Naturalne „spalacze tłuszczu”

Metabolizm to ogół reakcji zachodzących w organizmie, które prowadzą do wykorzystania energii i składników odżywczych z pożywienia i do podtrzymania wszystkich procesów życiowych. Jego tempo zależne jest m.in. od genów, wieku, masy ciała, stanu organizmu i prowadzonego stylu życia. Szybki metabolizm to znaczne ułatwienie w procesie spalania tkanki tłuszczowej. Istnieje kilka produktów, które mogą go przyspieszyć.

Produkty, które najbardziej pobudzają metabolizm:

  1. Kwasy tłuszczowe omega-3: ryby morskie, orzechy, olej lniany

Regulują poziom glukozy we krwi oraz odpowiadają za produkcję hormonów związanych ze spalaniem i odkładaniem tkanki tłuszczowej.

  1. Zielona herbata

Zawarte w niej katechiny poprawiają termogenezę (jest to proces, który odpowiada za wytwarzanie ciepła w organizmie). Proces ten wymaga zużycia energii, czyli kalorii, a co za tym idzie – powoduje zwiększenie wydatku energetycznego organizmu.

  1. Kawa

Kofeina stymuluję układ nerwowy, dzięki czemu zwiększa się tempo przebiegu procesów metabolicznych, co z kolei przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

  1. Przyprawy:
  • cynamon – reguluje poziom glukozy we krwi. Badania naukowe dowodzą, że przyprawa ta wspomaga działanie insuliny, która odpowiada za metabolizm glukozy, zapobiegając odkładaniu cukru w postaci tkanki tłuszczowej;
  • imbir – zwiększa termogenezę, przez co zwiększa się zapotrzebowanie energetyczne organizmu, a więc przyspiesza metabolizm;
  • kurkuma – ułatwia rozkład kwasów tłuszczowych, a co za tym idzie – przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej;
  • chilli – zawarta w nim kapsaicyna przyspiesza rozkład komórek tłuszczowych. Przyprawa ta najbardziej ze wszystkich podnosi termogenezę w organizmie, czyli przyspiesza metabolizm.
  1. Mięta

Zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, przez co przyspiesza trawienie.

  1. Woda

Jest niezbędna podczas każdej reakcji chemicznej zachodzącej w organizmie.

Należy wiedzieć, że tempo metabolizmu jest cechą indywidualną i zależy m.in. od uwarunkowań genetycznych, wieku, masy ciała i ogólnego stylu życia. Jednak istnieją sposoby, aby tempo to przyspieszyć. Najlepsze sposoby to regularne uprawianie sportu, odpowiednia regeneracja, stosowanie dobrze zbilansowanej diety, a także włączenie do niej tzw. naturalnych spalaczy tłuszczu. Produkty, które posiadają zdolność zwiększenia tempa przemian metabolicznych zachodzących w organizmie, w naturalny sposób przyspieszają także proces spalania tkanki tłuszczowej. Osoby stosujące dietę odchudzającą, nie powinny się głodzić, ale umiejętnie komponować codzienne posiłki i uwzględniać w jadłospisie składniki, które pozytywnie oddziałują na tempo metabolizmu.

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby skomentować